İsim ve Soyisimden Doktor Arama Sistemi

Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi üzerinden Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulaması kapsamında sunulmakta olan doktor arama sistemi oldukça işlevsel bir sorgulama sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Sistem sayesinde arama yapmak istediğiniz doktorun şu anda hangi hastanede çalıştığı, daha önce hangi hastanelerde görev yaptığı, doktorun uzmanlık alanı, hastane iletişim bilgileri ve daha pek çok bilgi anında ekrana taşımakta.

Bu sayede doktoruna ulaşamayan hastaların doktorları ile aralarında iletişim köprüsü niteliğinde görülebilir. Hasta aradığı doktorun görev yaptığı güncel hastane bilgisini öğrenerek dilerse bu hastaneye giderek doktoruna başvuru sağlayabilir. Bu yönüyle bu sistem hasta açısından oldukça önemlidir.

Doktor arama sistemini kullanmak ise oldukça kolay. Basit bir arayüz ile hazırlanan doktor arama ekranı aşağıdaki örnek doktor arama görselinden de anlaşılacağı üzere Doktorun adı ve doktorun soyadı kutucuklarına ilgili bilgiler doğru bir şekilde girilerek doktor arama butonuna tıklanıldığında doktora ilişkin bilgiler anında ekrana yansımakta. İstenildiği taktirde detaylı arama sekmesi kullanılarak daha detaylı bilgiler girilerek arama aralığı daraltılabilmekte.

Aşağıdaki bölümden doktor arama ekranınına erişerek sorgulamaya hemen başlayabilirsiniz. Sorgulama yaparken kutucuklara bilgileri tam ve doğru bir şekilde girmeye özen gösteriniz. Aksi taktirde sonuçlar hatalı görüntülenebilir veya hiç görüntülenemeyebilir.

doktor-ara