İsim ve Soyisimden Doktor Arama Sistemi

Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi üzerinden Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulaması kapsamında sunulmakta olan doktor arama sistemi oldukça işlevsel bir sorgulama sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Sistem sayesinde arama yapmak istediğiniz doktorun şu anda hangi hastanede çalıştığı, daha önce hangi hastanelerde görev yaptığı, doktorun uzmanlık alanı, hastane iletişim bilgileri ve daha pek çok bilgi anında ekrana taşımakta.

Bu sayede doktoruna ulaşamayan hastaların doktorları ile aralarında iletişim köprüsü niteliğinde görülebilir. Hasta aradığı doktorun görev yaptığı güncel hastane bilgisini öğrenerek dilerse bu hastaneye giderek doktoruna başvuru sağlayabilir. Bu yönüyle bu sistem hasta açısından oldukça önemlidir.

Doktor arama sistemini kullanmak ise oldukça kolay. Basit bir arayüz ile hazırlanan doktor arama ekranı aşağıdaki örnek doktor arama görselinden de anlaşılacağı üzere Doktorun adı ve doktorun soyadı kutucuklarına ilgili bilgiler doğru bir şekilde girilerek doktor arama butonuna tıklanıldığında doktora ilişkin bilgiler anında ekrana yansımakta. İstenildiği taktirde detaylı arama sekmesi kullanılarak daha detaylı bilgiler girilerek arama aralığı daraltılabilmekte.

Aşağıdaki bölümden doktor arama ekranınına erişerek sorgulamaya hemen başlayabilirsiniz. Sorgulama yaparken kutucuklara bilgileri tam ve doğru bir şekilde girmeye özen gösteriniz. Aksi taktirde sonuçlar hatalı görüntülenebilir veya hiç görüntülenemeyebilir.

doktor-ara

4 thoughts to “İsim ve Soyisimden Doktor Arama Sistemi”

 1. merhaba ben irem. Kışın başlangıç anksiyete ve depresyon sürecim ilaçlardan korkmam nedeniyle ilerlemiş durumda. Bu duruma hiç el atmayacaktım ki çok sevdiğim bir insanı kaybettim aylarca kalbini kırarak benimle daha fazla yapamayacağını söyledi. Durumlar böyle olunca iyice kötüye gitmeye başladım gerçek anlamda intihar düşünceleri oluşmaya başladı. Geriz Tıp hastanesindeki Nail Sarıoğlu diye bir doktora gittim ve bana prozac 20 mg ile buspon 5 mg antidepresanlarını verdi. İleri derecede anksiyete ve depresyondaymışım yani ilerlemiş. Sizce bu doktora güvenmeli miyim bu ilaçları kullanmalı mıyım bilmiyorum. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler

 2. Merhaba ben düzensiz adet oluyorum ve benim sağ yumurtalıgımın yanında 2 cm kist var ne yapmalıyım

  1. Nurgül hanım, sorununuzla ilgili vakit kaybetmeden mutlaka kadın doğum uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 3. Stres
  DAMAR
  Enerji
  KİLO
  Aktif Yaşam tarzı
  Bağışıklık
  Kişisel Gelişim
  Ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.